sezinlegez.com

Balkanlar II

Zaman : 25 Temmuz-3 Ağustos 2014
Rota     : Belgrad»Kotor»Perast»Budva»Durmutor Milli Parkı»Priştine
Bütçe  : 420 €
Gezi Detayı
Yapmadan Dönme
Galeri
Video
 
2.Balkanlar Seferi: Balkanlar Hayran Bırakmaya Devam Ediyor!

Budva
1 gece ve 2 günümüzü yakın mesafede olan Budva'da geçirmek için geri dönmek üzere hostelimizden ve Kotor'dan ayrılıyoruz. Budva otobüs terminalinden şehiriçi otobüs seçeneği olmadığı için taksiyle (ki taksiler pahalı değil) rezervasyon yaptırdığımız otelimize gidiyoruz. Şehrin hemen yukarısındaki tepede yer alan otelin manzarası çok güzel.

                                                                   Otelden Budva manzarası


15-20 dakika yürüyerek sahile, yine surlarla çevrili eski kent merkezine gidiyoruz. Bembeyaz taş binalar ve sokaklarla çok hoş bir yerleşim Budva ama o kadar çok turist var ki; insanlardan, satıcılardan tadına varamıyorsunuz ve pek samimi, doğal bir yer gibi gelmiyor... Yine Türk turistlerin yoğunluğu kulağımıza çalınıyor. Surlardan çıkıp iç kısımlara doğru ilerleyen parktan Budva turumuza devam ediyoruz ve büyük bir daire çizerek surların yanındaki plajdan dolanarak yine aynı noktaya geliyoruz.

                                                         Beyaz panjurlu taş Budva evleri


Hava çok kötü, fırtına ha patladı ha patlayacak. Bu yüzden sahilde yüksek sesle çalınan müziğe oynayarak eşlik eden çok az kişi var, şezlonglar tamamen boş. Karadağ'ın en popüler ve kalabalık tatil yeri, çılgın gece hayatıyla meşhur Budva; Karadağ'ın Miami'si diye nitelendiriliyormuş. Kısa süre sonra beklenen fırtınanın habercisi yağmur bastırıyor ve biz de otelimize kaçıyoruz. Balkonda yağmurlu Budva manzarası eşliğinde keyif yaparken kopan fırtına balkonda oturmamıza bile izin vermiyor. Akşamı güzel odamızda muhabbet ederek geçiriyoruz. Fırtına sebebiyle Budva'nın o meşhur  gece hayatını göremiyoruz. Çok turistik olması, heryerin resort otellerle dolu olup yapaylık hissi yaratması gibi nedenlerden Budva'dan çok keyif aldığımı söyleyemeyeceğim. Benim şahsi fikrim olarak; Kotor veya Perast'ı Budva'ya tercih ederim.

                            Hala balkona çıkabiliyorken çekilmiş fırtınalı Budva manzarası