sezinlegez.com

Berlin

Zaman : 15-19 Mayıs 2014
Rota     : Sadece ve sadece Berlin:)
Bütçe  : ~200€
Gezi Detayı
Yapmadan Dönme
Galeri
 
Tarihi,Modern Mimarisi ve Alternatif Kültürüyle Berlin Sizi Bekliyor!

Almanya'ya daha önce gitmiştim aslında ama birçok kişiden Berlin'in çok farklı ve güzel olduğunu duymuştum. Bu sebeple Berlin gidilecek yerler listemdeydi uzun zamandır. Şubat ayının sonunda 3-4 günlük Viyana gezim için aldığım 3 aylık schengen vizem varken ve 19 mayıs tatili yaklaşıyorken Berlin'i görülecek yerler listemden çıkarmanın zamanı gelmiştir diyorum. İki gün izin alarak beş günlük bir Berlin planı yapıyorum. Vizeyi dibine kadar kullanmak bu olsa gerek; vizemin bitiş tarihi 20 Mayıs ve benim dönüş biletimin tarihi 19 Mayıs. Ama ne gidişte ne de dönüşte kimse bunu dert edip soru sormuyor bile.

Gezi tarihi belli olunca oradaki arkadaşlarıma "ben geliyorum!" haberini iletiyorum hemen. Valensiya'dayken sık görüştüğüm,çok eğlenceli ve samimi arkadaşlarımdan biri olan yarı Meksikalı yarı İspanyol arkadaşım Toño; ben Valensiya'dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra Berlin'e taşınmıştı. Bu üç yıllık süreçte çok sık iletişim kurmamış olsak da Berlin'e geleceğim haberi üzerine herzamanki gibi samimi, sıcak ve Türk misafirperverliğini aratmayacak şekilde "Kalacak yerin var mı? Bizde kalabilirsin" diyor. Haber verdiğim diğer arkadaşım yine Valensiya'deyken tanıştığım, Hamburg'da yaşayan yetenekli meslekdaşım Şafak oluyor. Haftasonu planını bana göre yapıyor ve Hamburg'dan Berlin'e geliyor beni görmeye! Böylece yeni bir yer görmenin heyecanına, sevdiğim insanlarla uzun bir aradan sonra tekrar biraraya gelmenin sevinci ekleniyor:)

                                                                       Berlin kadrosu; Şafak, bendeniz ve Toño

 

Haftaiçi Toño çalışıyorken benim yaptığım tipik turistik gezmeler ve haftasonu onun rehberliğinde; belki de benim hiç gitmeyeceğim çok güzel alternatif yerleri kapsayan Berlin gezim başlıyor!