Kimim Ben?
Koca bir yılı bir veya iki haftalık tatilin hülyaları ve heyecanı ile geçiren şehir insanlarından biri kahramanımız.
Yani ben, yani sen...

Ben de tıpkı senin gibi; gezmekten, farklı yerleri görmekten, birazcık da olsa farklı kültürlerin bir parçası olmaktan zevk alan, gezen kişileri gördükçe veya gezileriyle ilgili yazılar okudukça masum bir kıskançlıkla dudağı yer çekimine yenik düşen, bazen de başkalarını kıskanırken arkadaşları tarafından o aynı kıskançlığa maruz kalan, her şeyi bırakıp sırt çantasını alıp dünyayı tanımaya çıkanlara gıpta eden ve "ben de bir gün bunu yapacağım!" diyen, gezmek fikrinin bile yüzde gülümsemeye, zihinde astral yolculuğa sebebiyet verdiği biriyim.


Eşkal vermek gerekirse; Sezin Hekimoğlu ben! Zonguldak doğumlu olsam da aslen Doğu Karadenizliyim. Üniversiteye kadar memleketim olan Artvin'in Arhavi ilçesinde yaşadım. Anadolu Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandıktan sonra Eskişehir'e taşındım. Eskişehir'de yaşadığım harika beş yıldan sonra İstanbul'da iş hayatına ve yüksek lisansa başladım. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde başladığım yüksek lisansımı, yazdığım "Mimaride Çevreci Yaklaşımlar Bağlamında Düşük Teknolojili (low-tech) Bina Uygulamaları Üzerine Bir İrdeleme" başlıklı tezimle 2014'te tamamladım.
Lise ve üniversitedeyden yaz tatillerinde kuzen ziyareti, aile ile yurt dışı gezileri şeklinde başlayan gezmelerim; arkadaşlarla yapılan tatiller, gönüllü çalışma kampları ve kendi başıma gezme şekline dönüştü. 2004 yılında başlayan bu kısa süreli gezi deneyimlerine, 2010 yılında yüksek lisansımı yaparken değişim öğrencisi olarak İspanya'ya gitmemle yurt dışında yaşama deneyimi de eklendi.

İspanya'da verdiğim bu bir yıllık ara sonrası, 2007 yılından beri süregelen iş hayatı düzenine geri döndüm. Şuan bir mimarlık ofisinde çalışmakta ve hangi tatilde nereye gitsem diye google maps önünde hayallere dalmaktayım:)

Yurtdışı gezilerine başladığım 2004 yılından beri gerçekleşen hayallerim: 1.Hollanda 2.Fransa 3.Almanya 4.Belçika 5.Lüksemburg 6.Avusturya 7.Macaristan 8.Çekya 9.İtalya 10.İspanya 11.Portekiz 12.Fas 13.Tanzanya 14.Slovakya 15.Sırbistan 16.Karadağ 17.Lübnan 18.Kosova 19.Gürcistan 20.Hırvatistan 21.Bulgaristan 22.Bosna-Hersek 23.Arnavutluk 24.Yunanistan 25.Mısır


Şuan burayı okuyorsanız; uzun zamandır kafamda olan güzel bir web sitesi yapma fikrimi gerçekleştirmeyi sonunda başarmışım demektir. Umarım "güzel" hedefi de gerçekleşmiştir...

Bu web sitesinin amacı;
*Amatör bir gezgin olarak; bulunduğum yerler hakkında deneyimlerimi size aktarmak, fotoğraflar aracılığıyla kendi gördüklerimi size de göstermek, belki merakınızı gidermek, belki meraklandırmak, belki de yapıyor olduğunuz gezi planı için fikir vermek, yardımcı olmaktır.
*Bir hayalperest olarak ise; gitmek istediğim yerler hakkında yaptığım araştırmaları aktarmak, hayali planlarımdan bahsetmek ve gidenlerden fikirler almaktır. Henüz hepsi kağıda dökülmemiş olsa da kafamdaki liste kabarık. Çünkü; Dünya büyük ve görecek çok yer var!

Buranın oluşmasında ve sizlere aktarılmasında; sınırsız teknik desteği için öncelikle Bilal Tatar'a, "sizleri editörüm ilan ediyorum!" beyanatım sonrası benle uğraştıkları için Hacer Kurdoğlu ve Burak Esenç'e ve fikirleri, önerileri, destekleriyle hep yanımda olan arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ediyorum!

Sezin Hekimoğlu

X

Facebook Sayfamızı Beğenin!

facebook.com/sezinlegez