sezinlegez.com

Antalya

Zaman : 25-29 Ağustos 2017
Rota     : Antalya»Adrasan»Demre »Kekova
Gezi Detayı
Yapmadan Dönme
Galeri
Video
 
Mavinin, Yeşilin ve Tarihin Diyarı Antalya

Antalya, gerek kısa süreli gerekse uzun süreli yaz tatili planları için hep iyi bir seçim olmuştur. Hatta iyi hava koşullarından dolayı sadece yaz sezonu değil, ilkbahar ve sonbahar için de idealdir; nisan ayında deniz sezonunu açabilir, ekim ayında yaz ruhu henüz yerini kışa bırakmamışken Likya Yolu’nda kendinizi doğaya bırakabilirsiniz...

Antalya çok seçenek sunuyor gezginlere; deniz istiyorsanız deniz, tarih istiyorsanız tarih, eğlence istiyorsanız eğlence, lüks koşullar istiyorsanız lüks, yok ben mütevazi tatili tercih ediyorum diyorsanız mütevazilik... Belki de bu yüzden seviyorum Antalya’yı. Ne kadar gitsem de tekrar gitmek için hep başka sebeplerim oluyor.

Rota kaçıncı kez Antalya’yı gösteriyor bilemiyorum ama bu sefer 3-4 günlük kısa bir tatil var önümde. Amaç ise gitmediğim yerleri görmek. Rota Antalya’nın batısına doğru uzanıyor; Adrasan, Demre ve Kekova. Yine bol hareketli ve az yayılmalı bir plan yapmışım kendime, ne zaman akıllanacağım bilmiyorum (!)

Bu gezi yazısı serisinde; benim yaptıklarımın dışında, yap(a)madığım seçeneklere de yer vererek, gerek kendime bir sonraki gezi için notlar düşmek, gerekse bu rotayı izleyeceklere daha detaylı bilgi vermek istedim. Gezimin ilk durağı Adrasan. Adrasan’a nasıl gidilir? Adrasan'da ne yapılır? Adrasan’da nerede kalınır? türevi deli sorular için gezi yazısı serisinin ilk yazısı Adrasan Gezi Notları’na buyrun...

Ama öncesinde bu gezi yazısı serisinde neler bulacağınıza dair bir nevi "trailer" olan video'yu da izlemeyi es geçmeyin ;) 

Keyifli keyirler, keyifli okumalar!